قابل توجه اعضای محترم انجمن : احتراما به استحضار می رساند گواهی نامه عضویت در انجمن ارگونومی و مهندسی عوامل انسانی ایران  از طریق صفحه شخصی (صفحه کاربری ) در دسترس می باشد .


آغاز پروژه ارگونومی هواپیماها به منظور ارتقای آسایش و راحتی مسافرین هوایی

 | تاریخ ارسال: 1395/5/17 | 

AWT IMAGEدکتر صادق نیت از آغاز عملیات طرح ارگونومی هواپیماها به منظور ارتقای آسایش و راحتی مسافرین هوایی با همکاری سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد.
به گزارش وبدا، دکتر خسرو صادق نیت رئیس مرکز سلامت محیط و کار با اشاره به اقدام اخیر وزارت بهداشت در راستای بهبود و اصلاح وضعیت چیدمان صندلی هواپیماها به منظور افزایش آسایش و راحتی مسافران و کاهش آسیب های ناشی از وضعیت ارگونومیکی نامناسب صندلی ها، گفت: بررسی وضعیت چیدمان صندلی هواپیماها و مقایسه آن با استانداردهای هواپیمایی و همچنین بررسی ابعاد صندلی ها توسط تیم بازرسی مرتبط تحت نظارت  مرکز سلامت محیط و کار انجام شد.
رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه این عملیات با همکاری سازمان هواپیمایی کشوری انجام شده است، گفت: بررسی وضعیت کنونی با انجام نمونه برداری و اندازه گیری ابعاد مورد نیاز در تیرماه انجام شده و سعی بر این است تا صندلی های موجود مطابق استاندارد ابعاد بدن ایرانیان بازطراحی و اصلاح شوند.
وی بیان کرد: این تیم بازرسی که از متخصصین ارگونومی کشور هستند بعد از بازدید میدانی شرایط کنونی، مشکلات و راهکارهای اجرایی را بررسی می نمایند
دکتر صادق نیت گفت: به زودی در این راستا کارگروه مشترک تخصصی بین وزارت بهداشت و سازمان هواپیمایی کشوری تشکیل خواهد شد.
CAPTCHA
دفعات مشاهده: 3005 بار   |   دفعات چاپ: 582 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی ارگونومی و مهندسی عوامل انسانی ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2023 CC BY-NC 4.0 | iranian ergonomics and human factors society

Designed & Developed by : Yektaweb