قابل توجه اعضای محترم انجمن : احتراما به استحضار می رساند گواهی نامه عضویت در انجمن ارگونومی و مهندسی عوامل انسانی ایران  از طریق صفحه شخصی (صفحه کاربری ) در دسترس می باشد .


اخبار و رویداد ها

۱۳۹۷/۱/۱۹ - آغاز بکار دبیرخانه سومین همایش دوسالانه ارگونومی ایران
انجمن ارگونومی ایران و مهندسی عوامل انسانی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه صنعتی شریف اقدام به برگزاری سومین همایش دو سالانه ارگونومی ایران نموده اند. در این راستا دبیرخانه همایش جهت برگزاری این همایش در مهرماه 1397 آغاز بکککار نموده است. این همایش که با حضور اساتید خبره داخلی و متخصصان این حوزه برگزار خواهد شد، آخرین دستاوردهای علمی و عملیاتی حوزه ارگونومی و مهندسی عوامل انسانی ارائه خواهد گردید.

۱۳۹۵/۷/۷ - انتخابات هفتمین دوره هیات مدیره انجمن ارگونومی و مهندسی عوامل انسانی ایران

AWT IMAGEبدینوسیله از اعضای محترم انجمن دعوت می­گردد تا در مجمع عمومی انجمن (نوبت دوم) که راس ساعت 10 صبح   روز پنج شنبه 95/7/8  در تهران ، خیابان انقلاب ، دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران - سالن اجتماعات برگزار می­­گردد، حضور به هم رسانند.

دستور جلسه : 

1- ارائه گزارش فعالیت های هیئت مدیره

2- برگزاری انتخابات هفتمین دوره هیات مدیره

متقاضیان نامزدی در انتخابات هیئت مدیره و بازرسان انجمن می توانند درخواست و مدارک خود را طبق دستور العمل زیر به  ایمیل انجمن به آدرس  info@iehfs.ir  ارسال نمایند .  


۱۳۹۵/۵/۱۷ - آغاز پروژه ارگونومی هواپیماها به منظور ارتقای آسایش و راحتی مسافرین هوایی

AWT IMAGE

دکتر صادق نیت رئیس مرکز سلامت محیط و کار از آغاز عملیات طرح ارگونومی هواپیماها به منظور ارتقای آسایش و راحتی مسافرین هوایی با همکاری سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد.
وی با اشاره به اقدام اخیر وزارت بهداشت در راستای بهبود و اصلاح وضعیت چیدمان صندلی هواپیماها به منظور افزایش آسایش و راحتی مسافران و کاهش آسیب های ناشی از وضعیت ارگونومیکی نامناسب صندلی ها، گفت: 


۱۳۹۵/۵/۴ - درج مطالب آموزشی ارگونومی در کتاب‌های درسی دانش‌آموزان

AWT IMAGE

رییس مرکز سلامت محیط و کار از درج مطالب آموزشی ارگونومی در کتب مقاطع مختلف تحصیلی دانش‌آموزان خبر داد. به گزارش ایسنا، دکتر خسرو صادق‌نیت در نشستی که با حضور مسئولان تالیف کتب درسی فنی حرفه‌ای و کتب درسی ابتدایی و متوسطه نظری آموزش و پرورش تشکیل شد، گفت: در راستای اهداف مرکز سلامت محیط و کار و مطابق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، مطالب آموزشی ارگونومی در کتب دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی درج می‌شود.


۱۳۹۵/۴/۲۲ - انتخابات هفتمین دوره هیات مدیره انجمن ارگونومی و مهندسی عوامل انسانی ایران

AWT IMAGEبدینوسیله از اعضای محترم انجمن دعوت می­گردد تا در مجمع عمومی انجمن (نوبت اول) که راس ساعت ۱۳:۳۰  مورخ ۹۵/۴/۲۸  در سالن شهید خوراکیان دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی واقع در تهران، ولنجک، بلوار دانشجو، ساختمان شماره ۱ دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، برگزار می­­گردد، حضور به هم رسانند.


۱۳۹۵/۴/۱۵ - آخرین مهلت ارسال چکیده مقالات همایش شیراز تا پایان تیرماه 95 تمدید گردید.

AWT IMAGE

آخرین مهلت ارسال چکیده مقالات همایش شیراز تا پایان تیرماه ۹۵ تمدید گردید.


۱۳۹۴/۱۰/۱۰ - فراخوان ارسال مقاله دومین همایش بین المللی ارگونومی و دومین همایش دو سالانه ارگونومی ایران

AWT IMAGEدانشگاه علوم پزشکی شیراز با همکاری انجمن ارگونومی و مهندسی عوامل انسانی ایران در نظر دارد به منظور اشاعه و توسعه تخصصی- کاربردی دانش ارگونومی، ایجاد بستر مناسب جهت تبادل تجربیات در سطح ملی و بین المللی، آشنا ساختن مدیران صنایع و سازمان ها و تصمیم سازان با جنبه های کاربردی ارگونومی و نیز تثبیت جایگاه و نقش ارگونومی در روند توسعه کشور، دومین همایش بین المللی ارگونومی ایران و دومین همایش دوسالانه ارگونومی ایران را با حضور اساتید برجسته ارگونومی، پژوهشگران، مدیران و کارشناسان صنایع و دانشجویان برگزار نماید.


۱۳۹۴/۹/۲۶ - استاد نادر کاووسی به دیار باقی شتافت

AWT IMAGEبا کمال تاسف باخبر شدیم استاد نادر کاووسی استاد دانشگاه تهران و از بنیان گذارن و پیش کسوتان ارگونومی و بهداشت حرفه ای  به دیار باقی شتافت. بدینوسیله هیات رئیسه انجمن ارگونومی ایران ضایعه درگذشت این دانشمند گرانقدر را به همکاران، دانشگاهیان معزز و بویژه خانواده محترم استاد تسلیت عرض کرده و از خداوند متعال برای آن استاد فقید شادی روح و برای بازماندگان صبر جمیل مسئلت می کند.۱۳۹۴/۹/۹ - رعایت الزامات ارگونومی در مدارس استان البرز عملیاتی شد

                                                                                                  

AWT IMAGEایرنا-مدیر کل استاندارد استان البرز گفت: در اجرای ماده 4 قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد ایران، طرح بررسی رعایت الزامات ارگونومی مدارس در استان البرز آغاز شد. رعایت نشدن اصول ارگونومی موجب آسیب های اسکلتی عضلانی در افراد می شود و در این میان مسایل مربوط به کودکان و نوجوانان به دلیل اینکه دوران رشد و تکامل را طی می کنند از اهمیت بیشتری برخوردار است.


۱۳۹۴/۹/۳ - کارگاه ارگونومی با موضوع اختلالات اسکلتی عضلانی در دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد

                                     

AWT IMAGEکارگاه آموزشی نقش ارگونومی در کنترل اختلالات اسکلتی عضلانی با حضور بیش از ۴۰۰ نفر از کارکنان دانشگاه در مرکز همایش‎های دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، کارگاه آموزشی نقش ارگونومی در کنترل اختلالات اسکلتی عضلانی با حضور بیش از ۴۰۰ نفر از کارکنان دانشگاه در مرکز همایش‎های دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد.در این کارگاه رشید حیدری‌مقدم، عضو هیات علمی گروه ارگونومی دانشگاه علوم پزشکی همدان و متخصص فیزیولوژی ورزشی، آموزش‌های لازم را به کارکنان ارائه کرد.


۱۳۹۴/۸/۳۰ - هفتمین کنفراس بین الملی عوامل انسانی و ارگونومی کاربردی

هفتمین کنفرانس بین الملی عوامل انسانی و ارگونومی کاربردی در مورخ 31-27 جولای (2016 ) برگزار می شود  . این گرد همایی  در قالب بیست و یک کنفرانس مربوط به کاربرد های ارگونومی و فاکتور های انسانی در هتل دلفین والت دیزنی  واقع در فلوریدا ایالات متحده برگذار خواهد شد .  هدف از این کنفرانس ، گردهمایی بین المللی برای انتشار و تبادل ...


۱۳۹۴/۸/۲۲ - برنامه های اصلاحی ارگونومی در مدارس در دستور کار داره سلامت نوجوانان و مدارس وزارت بهداشت

AWT IMAGEکارشناس اداره سلامت نوجوانان و مدارس وزارت بهداشت، از افزوده شدن سه پایه چهارم، هفتم و دهم به معاینات روتین و غربالگری‌های وزارت بهداشت برای دانش‌آموزان خبر داد و گفت: برنامه‌های مربوط به افزایش فعالیت فیزیکی، بهبود وضعیت اسکلتی - عضلانی و همچنین آموزش در زمینه پیشگیری از حوادث برای دانش‌آموزان مدارس در دستور کار است.


۱۳۹۴/۸/۲۲ - طراحی و ساخت سیستم هشداردهنده برای انتقال پیام انحراف از مسیر،به سایر رانندگان
AWT IMAGEمرحله نخست از پروژه تحقیقاتی «طراحی و ساخت سیستم هشداردهنده برای انتقال پیام انحراف از مسیر به سایر رانندگان» ، در گروه آموزشی ارگونومی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با موفقیت انجام شد.

۱۳۹۴/۸/۲۲ - تشکیل دبیرخانه کمیته فنی ارگونومی (TC159) سازمان بین المللی استاندارد در کشور

AWT IMAGEبه گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب دا)؛ دکتر حمیدرضا مختاری نیا مدیرگروه ارگونومی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و دبیر  کمیته فنی ارگونومی TC159 در ایران با اعلام این خبر، افزود: ...


۱۳۹۴/۸/۲۲ - در کارگاه آموزشی بهداشت کشاورزی با رویکرد ارگونومی عنوان شد: تاثیر اجرای طرح تحول نظام سلامت در بهره مندی عادلانه مردم از بهداشت حرفه ای

مندی عادلانه مردم از خدمات بهداشت حرفه ای با حضور کارشناسان این حوزه در مراکز سلامت جامعه، مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار وب دا در روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این کارگاه آموزشی با بیان اهمیت اهداف و خدمات طرح تحول نظام سلامت، گفت: به کارگیری کارشناسان بهداشت حرفه ای، در مراکز جامعه سلامت و لزوم نیازسنجی کارشناسی توسط واحد بهداشت حرفه ای در خصوص تعداد و نحوه توزیع کارشناسان بهداشت حرفه ای در مراکز، صورت گرفته است.


 • سومین همایش دو سالانه ارگونومی ایران


بدینوسیله از اعضای محترم انجمن دعوت می­گردد تا در مجمع عمومی انجمن (نوبت دوم) که راس ساعت 10 صبح   روز پنج شنبه 95/7/8  در تهران ، خیابان انقلاب ، دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران - سالن اجتماعات برگزار می­­گردد، حضور به هم رسانند.

دستور جلسه : 

1- ارائه گزارش فعالیت های هیئت مدیره

2- برگزاری انتخابات هفتمین دوره هیات مدیره

به استحضار اعضای محترم هیات علمی دانشگاه ها می رساند جهت اعلام کاندیداتوری  در هیئت مدیره و بازرس ، بر اساس شرایط و مدارک مورد نیاز در فایل زیر ، مراتب تمایل خود را به همراه مدارک لازم به ایمیل انجمن به نشانی info@iehfs.ir  ارسال نمائید . با تشکر 

دریافت مدارک لازم  

95/4/14- فراخوان پرداخت حق عضویت انجمن

اعضا گرامی انجمن

با سپاس از توجه و حمایت های شما از انجمن ارگونومی و مهندسی عوامل انسانی ایران خواهشمند است نسبت به واریز حق عضویت سال 95بر اساس جدول زیر اقدام فرمایید. شماره عضویت و کارت عضویت الکترونیک برای اعضا صادر خواهد شد. همچنین به اطلاع می­رساند اعضا گرامی انجمن حق حضور در انتخابات هیات مدیره انجمن و بهره­مندی از سایر مزایای عضویت را خواهند داشت.  

نوع عضویت

حق عضویت (هزار تومان)

پیوسته (دارندگان مدارک دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد در رشته های مرتبط)

100

وابسته (دارندگان مدرک کارشناسی در رشته های مرتبط)

65

دانشجویی (شاغلین به تحصیل در دانشگاه­ها در رشته های مرتبط)

40

 

پرداخت آنلاین حق عضویت


ثبت فیش واریزی


95/4/14-انتخابات هفتمین دوره هیات مدیره انجمن ارگونومی و مهندسی عوامل انسانی ایران

بدینوسیله از اعضای محترم انجمن دعوت می­گردد تا در مجمع عمومی انجمن (نوبت اول) که راس ساعت 13:30  مورخ 95/4/28  در سالن شهید خوراکیان دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی واقع در تهران، ولنجک، بلوار دانشجو، ساختمان شماره 1 دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، برگزار می­­گردد، حضور به هم رسانند.


 • سامانه ها


  تسهیلات پایگاه


  فعالیت های انجمن


  فرم عضویت در پایگاه

  مرکز دانلود همایش های جاری

  کتابخانه مجازی

  استانداردهای ارگونومی مجله ارگونومی

  فروشگاه الکترونیک

  نرم افزار های مرتبط کار گاهای آموزشی

  محافل بحث و گفتگو

  پایگاه های مرتبط برنامه جلسات انجمن
  پرداخت الکترونیک ابزار های پژوهش

اطلاعات انجمن

 • دکتر سید ابولفضل ذکریان
  رئیس انجمن
 • دکتر شهرام وثوقی
  نایب رییس انجمن
 • دکتر مصطفی پویاکیان
  دبیر انجمن
 • سایر اعضای هیت مدیره
 • سال تاسیس : 1380
 • مدیر پایگاه :دکتر مصطفی پویاکیان

اشتراک در خبرنامه

لطفاً نشاني پست الكترونيك خود را برای دريافت اطلاعات و اخبار پايگاه در كادر زير وارد كنيد.

آمار سایت

 • كل کاربران ثبت شده: 223 کاربر
 • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
 • ميهمانان در حال بازديد: 12 کاربر
 • تمام بازديد‌ها: 361835 بازدید
 • بازديد 24 ساعت قبل: 356 بازدید
 • تعداد مقالات دریافت شده: 1 مقاله
 • تعداد مقالات منتشر شده: 0 مقاله

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن علمی ارگونومی و مهندسی عوامل انسانی ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2015 All Rights Reserved | iranian ergonomics and human factors society

Designed & Developed by : Yektaweb